Dit jaar kiest de Tros ervoor een deelnemer aan de nationale talentenjachten (vooral vanuit The Voice of Holland) af te vaardigen naar het Songfestival. De volgende zes kandidaten doen dit jaar mee aan het Nationaal Songfestival op zondag 26 februari.
Chocolatte zal worden uitgevoerd door Raffaëla Paton de winnaar van Idols 2006, maar eveneens deelnemer aan The Voice. Ze kan redelijk zingen, maar er zitten soms wat onregelmatigheden in haar optredens. Ik twijfel of ze de juiste kandidaat is, maar… wie ben ik.
Tim Douwsma is een goede zanger met leuke uitstraling, heeft wel een liedje nodig dat geschreven is voor zijn bereik. Tim werd in 2007 vijfde bij de talentenjacht So you wannabe a popstar. We moeten dus even afwachten hoe Undercover Lover gaat klinken. Voor die killersmile gaat heel Europa plat.
Joan Franka zingt You and Me, ze heeft meegedaan aan The Voice en hoorde bij de groep van coach Roel van Velzen. Ik raak snel uitgeluisterd op haar stem, zij zou niet mijn eerste keus zijn. Gelukkig voor haar denken anderen daar anders over.
Take me as I am, wordt gezongen door de voor mij onbekende Ivan Peroti. Hij was als liedjesschrijver betrokken bij The Voice. Wat mij betreft geen geweldige zanger, even afwachten hoe het liedje uitvalt. Kan nog meevallen…
Pearl Jozefzoon zal We can overcome uitvoeren. Klinkt gospelachtig en wellicht is het een gospel, dat zou ik niet verstandig vinden… Ze werd tweede bij The Voice, wat mij betreft had ze Ben Saunders mogen verslaan. You Must Really Love Me (haar single) vind ik redelijk goed, vooral de eerste regels bezorgen me kippenvel. (Daarna blijft het nummer helaas niet op dat niveau.)
Children of the World zal worden uitgevoerd door Kim de Boer die derde is geworden bij The Voice. De titel van het nummer spreekt me niet erg aan, ik vind het te zalvend. Ik vind haar stem heel erg doorsnee, maar smaak blijft persoonlijk.
Ik denk dat het op zich een slimme zet is van John de Mol om het zo aan te pakken. (Maar dit is niet gisteren bedacht, dus waarom laat je die overige 485 inzenders dan voor Jan met de korte achternaam een nummer insturen?)
Het Nationaal Songfestival wordt gehouden op zondag 26 februari, dan zullen we weten wie ons land gaat vertegenwoordigen in Bakoe, Azerbeidzjan in mei bij het Eurovisie Songfestival. Ik zie er in elk geval weer naar uit!
Leave a comment to contribute to the discussion
To let us see what you look like, get a gravatar.